Kurs: 2.09

Partner: fortuna

jarecczak

0 x typer dnia, 0 x typer tygodnia, 0 x typer miesiąca

drugi mecz półfinałowy Pucharu Filipin. Zmierzą się na parkiecie w Manili drużyny Magnolia Hotshots i TNT KaTropa. W pierwszym meczu TNT odniosło zdecydowane zwycięstwo 108-96. Przegrało jedynie ostatnią kwartę, gdy zwycięstwo było już przesądzone. Choć na Filipinach wszystko może się zdarzyć, sądzę, że dzisiaj utrzymają dobrą formę i ponownie zejdą z parkietu w roli zwycięzcy. W pierwszej rundzie TNT pokonali Converge FiberXers 116-95. Przyznam, że nie wiem dlaczego rozegrany został tylko 1 mecz i może ktoś z czytających ten tekst raczy mi wyjaśnić. W Fazie zasadniczej TNT zajęło 2 Magnolia 3 miejsce z identycznym bilansem ośmiu zwycięstw i trzech porażek. W bezpośrednim starciu TNT wygrali 78-72, decydujące ciosy zadając w 4 kwarcie. W rozegranym wiosną Governors Cup górą była z kolei Magnolia. Teraz w 1 rundzie play off pokonała po niezwykle zaciętej rywalizacji NLEX Road Warriors 2-1. Koszykarze Magnolii zaczęli od zwycięstwa 98-89, ale w 2 meczu ulegli 77-90. W decydującym spotkaniu doprowadzili do dogrywki rzutem za 3 punkty w ostatnich sekundach meczu. W dogrywce prowadzili od początku i punktując rywali ostatecznie zwyciężyli 112-106. W dzisiejszym meczu jednak mam za faworyta zespół TNT i sądzę, że wyjdą na prowadzenie 2-0. O ile nic nie zmieniło się w regulaminie od poprzedniej edycji, zespoły rywalizują do 4 zwycięstw. Dzisiaj wygra TNT co najmniej różnicą 5 punktów.