Kategoria: koszykówka

Typ: Zwycięzca 1

Kurs: 1.57

jarecczak

Piąty finałowy mecz rozgrywek o Puchar Filipin. San Miguel Beermen gra z TNT KaTropa. Dotychczasowy bilans finału to remis 2-2. Starcie zaczęło się od zwycięstwa TNT 86-84, ale potem dwukrotnie tryumfował zespół San Miguel 109-100 i po dogrywce 108-100. Wydawało się, że szala ostatecznie przechyli się w kolejnym meczu na korzyść zwycięscy fazy zasadniczej, ale w 4 meczu TNT wygrało łatwo i zasłużenie 100-87. Po wygranej 9 punktami pierwszej kwarty, spokojnie utrzymali przewagę. Wbrew kursowi i poniekąd mojemu typowi, nie ośmielałbym się zdecydowanie stwierdzić, że San Miguel Beermen jest dzisiaj zdecydowanym faworytem. W fazie zasadniczej ograli co prawda TNT 115-99, ale z kolei w wiosennym Governors Cup górą byli ci drudzy 96-81. Nie ulega za to wątpliwości, że w dość nieprzewidywalnych filipińskich rozgrywkach akurat te drużyny wykazują się pewną stabilnością. W drodze do finału San Miguel po łatwym ograniu Blackwater Bossing pokonali 4-3 Meralco Bolts, zapewniając sobie awans do finału w zasadzie dopiero w ostatniej kwarcie. TNT w 1 rundzie odprawiło Converge FiberXers, a w półfinale miało nieco mniej kłopotów z Magnolią Hotshots, którą pokonało 4-2. Przeglądając te wyniki już prawie nabrałem ochoty, by zrezygnować z typowania dzisiejszego starcia, ale skoro zacząłem, to jakoś wytrwam. Cóż, niech wygra San Miguel Bermen. Mój typ 1.