Kurs: 1.55

Partner: fortuna

jarecczak

0 x typer dnia, 0 x typer tygodnia, 0 x typer miesiąca

Mecz półfinałowy baraży o awans do Ekstraklasy pomiędzy czwartą po sezonie zasadniczym Koroną Kielce, a piątą Odrą Opole. Na tym etapie drużyny grają pojedyncze spotkanie, którego gospodarzem jest zespół lepszy w fazie zasadniczej. W tabeli Fortuna 1 ligi Korona wyprzedziła Odrę o pięć punktów. To w kontekście pojedynczego meczu niewiele znaczy i dlatego, a także pamiętając o w końcu zwycięskim, ale rozstrzygniętym dopiero w 120 minucie barażu Ruchu Chorzów, gram ostrożnie typując awans Korony. Mecz może bowiem rozstrzygnąć się nawet w rzutach karnych, ale o awans Korony do finału jestem raczej spokojny. Należy przypomnieć, że całkiem niedawno, bo 6 maja obydwie drużyny zmierzyły się na stadionie w Opolu, gdzie gospodarze pokonali Koronę 3-1. Po czerwonej kartce goście całą drugą połowę grali w dziesiątkę, a honorową dla nich bramkę na 1-3 strzelił w 84 minucie Danek. W tamtym meczu dla Odry strzelali Klimek, Mikinic i Czapliński. W październikowym starciu z kolei, na stadionie w Kielcach gospodarze wygrali 2-1 i goście, tym razem Odra, kończyli mecz w dziesiątkę. W maju Korona prezentowała się bardzo słabo, jakby po porażce w walce o bezpośredni awans wszystkie siły starała się zachować na baraże. Odra pofolgowała sobie dopiero w ostatnim meczu przegrywając u siebie z Resovią 0-3. w dzisiejszym meczu czeka nas po trzykroć walka i emocje do ostatniego gwizdka, ale jednak własne boisko to w takich starciach duży handicap. Finalnie zatryumfuje Korona Kielce.