Typ: Dogrywka - TAK

Kurs: 3.05

Partner: Betclic

unabomer

Dzisiaj zostaną rozegrane kolejne dwa mecze 1/8 finału piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze. O 16 spotkają się Japonia z Chorwacją. Samuraje sensacyjnie wygrali grupę E, a za sobą zostawili Hiszpanię i przede wszystkim Niemców, którzy wrócili już do domu. Japonia to niesamowicie waleczna drużyna, dwa razy odwracała wynik meczu. Z Niemcami i Hiszpanią do przerwy Japończycy przegrywali 1:0, aby w drugiej połowie w obu przypadkach strzelić dwa gole i wygrać mecz. Chorwacja zajęła drugie miejsce w grupie F, za Marokiem, a odpadła Belgia. Chorwaci tak naprawdę zachwycili tylko w meczu z Kanadą wygranym 4:1. Z Marokiem i Belgią bezbramkowo remisowali. Ich futbol jest pragmatyczny i charakteryzujący się przede wszystkim dobrą organizacją gry i solidną obroną. Cały czas liderem drużyny jest 38-letni Luka Modrić, który jest tempomatem dla każdej akcji. W 1/8 finału jeszcze nie było dogrywki, a zostały rozegrane już cztery mecze. Myślę, że dzisiaj możemy być świadkami bardzo wyrównanego i zamkniętego spotkania. Żadna z ekip nie rzuci się od początku na rywala. Kontrolę nad posiadaniem piłki zapewne będą mieli Chorwaci, ale Japończykom to pasuje, oni wolą kontratakować. Z Hiszpanią mieli zaledwie 18%, a z Niemcami 26% posiadania piłki. Wg mnie Japonia mocno postawi się swoim rywalom. Typuję w tym meczu pierwszą dogrywkę w turnieju.