Kurs: 2.2

Partner: fortuna

Zbyszek1965

82 x typer dnia, 16 x typer tygodnia, 1 x typer miesiąca

Mistrzostwa Świata - półfinał Maroko - Francja Wyglądało na to, że Maroko zacznie w końcu odczuwać zmęczenie w ćwierćfinale. Wydaje się, że będzie im brakować trzech z czterech podstawowych obronców, ale to tylko przypuszczenia. Ogólnie Marokańczycy są nieprzewidywalni tutaj, do tego stopnia że granie na normalne zwycięstwo Francuzów jest moim zdaniem bez sensowne. Zmęczona marokańska drużyna z poważnymi brakami w obronie może tu szybko przegrać dwoma lub więcej golami, choć osobiście życze im jak najlepiej, a Francja miała po prostu wielkie szczeście że do drugiego karnego podszedł Harry Kane. Nawet moja żona przed tym karny powiedziała że on tego nie wytrzyma i Ona miała rację nie ja. Francja przegrała 0-1 w ostatnim meczu fazy grupowej z Tunezją po tym, jak mocno zmieniła skład. We wcześniejszych dwóch meczach odniosła zwycięstwa 2-1 z Danią i 4-1 z Australią, a potem z Polską i tutaj mam mały problem, bo z naszą ekipą Francuzi pokazali że nie są monolitem w defensywie i mieli trochę szczęścia przed przerwą. Wcześniej Francuzi spisali się bardzo źle w Lidze Narodów, a po przegranej w ostatnim meczu z Danią zajęli trzecie miejsce, za Chorwacją i Duńczykami, ale wyprzedzali o punkt Austrię, więc nie spadli. Karim Benzema, doznał kontuzji i nie mógł wziąć udziału w mundialu. Pogba, ani Kante nie są w tej fazie play-off, przez co Francja jest wyraźnie osłabiona, mimo to jest jednym z krajów o najlepszej jakości zmienników. Maroko prowadziło 1-0 do przerwy po stosunkowo wyrównanej pierwszej połowie z Portugalią w ćwierćfinale. Późnej już bronili wyniku i udowodnili że są zdyscyplinowaną i dobrą w defensywie ekipą. Zgodnie z oczekiwaniami Maroko miało niewielkie posiadanie piłki przeciwko Hiszpanii w 1/8 finału, ale broniło się bardzo dobrze i po 120 minutach, w których było wiele dobrych okazji do zdobycia gola, zakończyło się bezbramkowo i o wszystkim musiały zadecydować rzuty karne. Marokańczycy pokonali Belgię 2-0 w grupie i Kanadę w pierwszej rundzie z Chorwacją dali radę bezbramkowo zremisować, co było najbardziej sprawiedliwym wynikiem w całym meczu. Reprezentacja Maroka jest drugą najlepszą afrykańską drużyną w rankingu FIFA, zajmując 22 miejsce i przegrała tylko jeden z ostatnich 45 meczów po regulaminowym czasie gry, a był to mecz towarzyski z USA. Para stoperów Aguerd i Saiss jest tutaj kontuzjowana, a lewy obrońca Mazraoui jest również bardzo niepewny, choć jak napisałem cuda się zdarzają. Sabiri też jest niepewny, a Cheddira zawieszona, ale nie powinno to mieć większych konsekwencji. Tak sobie pomyślałem że Francja tak naprawdę nie zagrała tutaj super meczu, ale też nie zagrała żadnego słabego spotkania. Maroko natomiast zrobiło już tyle tutaj że należy im się odrobina szacunku, więc myslę że dopóki bedą mieli siłę mogą tutaj znowu namieszać, przynajmiej do przerwy.