Kurs: 2.01

Partner: STS

Zbyszek1965

82 x typer dnia, 16 x typer tygodnia, 1 x typer miesiąca

Szwecja, Allsvenskan Norrkoping (5) - Brommapojkarna (7) Po mocnym początku sezonu Norrkoping przegrał dwa ostatnie mecze ligowe. W zeszłym tygodniu przegrali 1-2 z Kalmarem, a wcześniej 1-2 z Elfsborgiem, co raczej wstydu im nie przynosi. Mimo to po 10 meczach zajmują 5. miejsce w tabeli i znacznie poprawili się w stosunku do zeszłego roku. U siebie mają na koncie dwa zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę w lidze w tym sezonie. Pomocnik Norrkoping, Arnor Traustason, jest zawieszony na ten mecz. Po sześciu meczach bez porażki dobra passa Brommapojkarna dobiegła końca przeciwko Syrius w zeszłym tygodniu. Trochę zaskakujące, ponieważ Syriusz nie odniósł żadnego zwycięstwa w lidze przed tym meczem, a Brommapojkarna objeła prowadzenie do przerwy, ale słaba druga połowa przyniosła im porażkę 1-2. Na wyjeździe mają na swoim koncie trzy zwycięstwa z rzędu. Tutaj jednak będą trochę osłabieni bo brońca Brommapojkarny Andre Calisir i napastnik Richie Omorowa są zawieszeni na ten mecz. Norrkoping to solidna drużyna gospodarzy i będzie faworytem w starciu z Brommapojkarną tym bardziej po wspomnianych dwóch porażkach z rzedu. Goście zrobili do tej pory wrażenie wiosną, ale przegrała w zeszłym tygodniu, chyba pokazuje ich rzeczywiste możliwości.  Brommapojkarna ostatnio grał w najwyższej klasie rozgrywkowej w 2018 roku, Norrkoping wygrał oba spotkania ligowe w tamtym sezonie i podejrzewam że teraz będzie podobnie.