Kontiolahti bieg indywidualny na 15 km kobiet

Kategoria: sporty zimowe

Typ: Zwycięzca Karolina Knotten lepsza niż Franziska Preuss

Kurs: 2.48

klocus

Przykro było mi patrzeć na to, jak wielkie problemy na 3 i 4 strzelaniu miał Tarjei Boe. Skończył poza czterdziestką i nie zdobył żadnych punktów. Dzisiaj na trasę w biegu indywidualnym rusza panie, aczkolwiek będzie to dystans o 5 km krótszy od panów, a więc będzie to 15 km. Jesteśmy w Kontiolahti w Finlandii. Jest to ważny wyścig, bo potem kolejność ma znaczenie przy sprintach, które odbędą się w sobotę. Jutro zaś będą sztafety. Wiadome, że w tym biegu nie wystąpi ta, która wygrała Puchar Świata w ubiegłym sezonie, czyli Marte Olsbu Roeseland. Wydaje się jednak, że ma godną zastępczynię, która jest Karolina Knotten. Ta z bardzo dobrej strony pokazała się w biegu przed sezonem w Susjoen, gdzie wygrała bieg indywidualny z dużą przewagą nad innymi biegaczkami. Przede wszystkim ważne było celne strzelanie, a Norweżka nie zaliczyła ani jednej karnej minuty. Jak pokazał wczorajszy bieg ma to duże znaczenie, bo nawet nie biegając szybko można być w czołówce dzięki temu. Za rywalkę ma Niemkę Franziske Reuss, niezbyt utytułowana, która w ubiegłym sezonie nie miała zbyt dobrych wyników, jest to zawodniczka ze środka stawki. Knotten jeśli utrzyma w miarę dyspozycję może pokusić się o dobry wynik. Zawodniczki będą biec z niskimi numerami, blisko siebie.