Typ: Zwycięzca Norrie

Kurs: 1.5

Partner: STS

oldboy

Witam, swój czwartkowy typ proponuję z meczu ćwierćfinałowego turnieju ATP250 w Eastbourne. Spotkają się reprezentant gospodarzy Brytyjczyk Cameron Norrie i Amerykanin Maxime Cressy. Dla Brytyjczyka tegoroczny okres gry na trawie nie należy do udanych. W turnieju w Londynie na kortach Queens Club odpadł już w pierwszej rundzie po porażce z Bułgarem Grigorem Dimitrovem. Tym samym stracił dużo punktów w rankingu ATP ponieważ w 2021 w tym turnieju grał w finale i przegrał z Matteo Berrettinim. W związku z tym na pewno chciałby chociaż część tych punktów odrobić na turnieju w Eastbourne. Rozpoczął go dobrze pokonując w drugiej rundzie innego Amerykanina Brandona Nakashimę pewnie w dwóch setach (6:4, 6:2). Mecz trwał niespełna półtorej godziny. Brytyjczyk jest rozstawiony z numerem jeden, a warto zwrócić uwagę, że nigdy nie przegrał spotkania w głównym tourze jako najwyżej rozstawiony. Maxime Cressy jest w Eastbourne dobrej formie. Pokonał w dwóch setach najpierw swojego rodaka Reilly’ego Opelkę, a następnie Brytyjczyka Daniela Evansa. W poprzednich dwóch turniejach na trawie w Stuttgarcie i Halle odpadał w pierwszej rundzie. Obaj zawodnicy nie spotkali się jeszcze w meczu bezpośrednim i zakładam, że ten mecz nie będzie łatwy dla faworyzowanego Brytyjczyka. Mimo wszystko uważam, że Norrie wygra to spotkanie i zamelduje się w półfinale.