Kategoria: tenis

Typ: Over + 3,5

Kurs: 1.96

jarecczak

Mecz czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open na kortach imienia Rolanda Garrosa pomiędzy Kanadyjczykiem Augerem-Aliassime a Rafaelem Nadalem. Zacznijmy od Nadala, ponieważ nie trzeba go w zasadzie przedstawiać. Trzynastokrotny zwycięzca French Open, Który pierwszy turniej na kortach Rolanda Garrosa wygrał w 2005 roku, kiedy jego dzisiejszy rywal miał pięć lat. Ostatni raz tryumfował dwa lata temu, zmiatając w finale z kortu Djokowicza 3-0. Rok temu Serb zrewanżował mu się w półfinale. W ekskluzywnej, dosyć już monotonnej ścisłej czołówce światowej, od lat tak to się plecie. W tym, ubiegłorocznym turnieju Auger-Aliassime nie przebrnął pierwszej rundy, przegrywając z Seppim. Co się od tego czasu zmieniło, żeby wietrzyć w dzisiejszym meczu sensację czy niespodziankę. Ano niewiele, poza tym, że minął rok i czternaście lat różnicy dzielące obydwu graczy powiększa swój ciężar gatunkowy. W tym roku na kortach ziemnych Nadal przegrał dwukrotnie, z Fritzem i Alcarazem. W Paryżu pozostaje bez straty seta, ale grał z zawodnikami drugiej i trzeciej linii. Auger-Aliassime 'na ziemi" ma bilans 11-6. W Paryżu najwyżej notowany rywal z którym wygrał to Krajinovicz (55ATP). Zwraca też uwagę wyrównany mecz z Djokowiczem w Rzymie.Chciałem dość desperacko w związku z końcem w zasadzie przegranego tygodnia postawić na niego, ale własna analiza przekonała mnie, że co najwyżej stać go na wygranie jednego seta. Typ + 3,5 seta w meczu.