Kategoria: tenis

Typ: Zwycięzca 1

Kurs: 1.7

jarecczak

Mecz pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open na kortach imienia Rolanda Garrosa. Zmierzą się w nim Chilijczyk Cristuan Garin i Amerykanin Tommy Paul, w tabelach zakładów opisywany jako Paul T. Garin (37 ATP) w tym sezonie ma ujemny (7-8) bilans na nawierzchni ziemnej, ale w majowym turnieju w Rzymie dotarł do ćwierćfinału, w którym uległ 0-2 Zwerewowi (3 ATP). Wcześniej pokonał po 2-0 startującego z dziką kartą Passaro (390 ATP) i Ruusuvoriego (61 ATP). W 1/8 zwyciężył po zaciętym meczu 2-1 Cilica (23 ATP). Przedtem szło mu gorzej, choć w Madrycie łatwo pokonał F. Tiafoe (27 ATP), a w Hosuton Fritza (14 ATP) to Isner, Rune, Tabilo i Auger Alliasime okazali się za silni. Można za to stwierdzić, że cąły czas rywalizował z graczami czołówki. Jego dzisiejszy rywal Paul T. "na ziemi" ma gorszy bilans. Wygrał jedynie dwa mecze, z Gojowczykiem (94 ATP) po kreczu rywala przy stanie 1-1 i 3-2 w trzecim secie i 2-0 z Ramosem (44 ATP). Przegrał natomiast pięć razy, po 0-2 z Kyrigiosem (76 ATP), Gasquetem (70 ATP) i De Minaurem (20 ATP). W Madrycie uległ Sinnerowi (12 ATP) 1-2, a w Genewie również 1-2 przegrał z Grieksporem (58 ATP). Paul wyraźnie lepiej czuje się na kortach twardych jest w tym zgoła przeciwieństwem Garina. Dlatego stawiam na Chilijczyka.