Kategoria: tenis

Typ: Over + 3.5 seta

Kurs: 1.51

jarecczak

Mecz trzeciej rundy wielkoszlemowego French Open na kortach imienia Rolanda Garrosa pomiędzy Grigorem Dimitrowem a Diego Schwartzmanem. Bułgar Dimitrow (21 ATP) od dekady znajduje się w czołówce męskiego tenisa. Pomimo trzydziestu jeden lat zda się przeżywać renesans formy i niewątpliwie łaknie turniejowego sukcesu, bo czeka już na niego od 2017 roku, gdy podsumował sezon wygrywając finał ATP w Londynie. Obecny sezon na korrtach ziemnych zaczął od dojścia do półfinału turnieju w Monta Carlo, gdzie uległ Dawidowiczowi Fokinie (28 ATP) 1-2. Potem trzykrotnie, w Barcelonie, Madrycie i Rzymie zatrzymywał go we wcześniejszych rundach Tsitsipas * ATP). W Roland Garros w pierwszej rundzie pokonał 3-0 Girona (49 ATP) a w drugiej również 3-0 Corica. Jest faworytem bukmacherów w dzisiejszym meczu i nie będę z tym dyskutował, skromnie obstawiając, że w meczu rozegranych zostanie więcej niż 3 sety, Jego przeciwnik Diego Schwartzman jest minimalnie wyżej notowany (16 ATP) i legitymuje się w tym sezonie bardzo dobrym bilansem na mączce 19-7. Tyle tylko, że 4.05 gładko uległ Bułgarowi w Madrycie. Tu, w pierwszym meczu pokonał 3-1 kuzniecowa (228 ATP), w drugiej zaś po zaciętym meczu Munara (87 ATP). Przegrywał 0-2 w setach, ale trzy kolejne wygrał do dwóch. Sądzę, że dzisiaj też nikomu nie pójdzie gładko i cztery sety to minimum tego, co zobaczymy.