Kategoria: tenis

Typ: Over 3,5 seta

Kurs: 1.51

jarecczak

Mecz trzeciej rundy wielkoszlemowego French Open na kortach imienia Rolanda Garrosa pomiędzy rutynowanym, 37 letnim Amerykaninem Johnem Isnerem a Hiszpanem Zapatą Mirallesem. Faworytem jest Isner, ale nieźle grający "na ziemi" Hiszpan moim zdaniem wygra choć jednego seta. Isner na tej nawierzchni też ma niezłe statystyki, ale nigdy nie rozgrywał na niej zbyt wielu meczów. W obecnym sezonie ma bilans 7-3. Zaczął świetnie, bo dotarł do finału turnieju w Houston, gdzie uległ Opelce (17 ATP) zero do dwóch. W Madrycie i Rzymie kontentował się drugą rundą. We French Open na początek ograł 3-1 Halysa (84 ATP), a potem Barrere (210 ATP) również 3-1. Jego młodszy o dwanaście lat przeciwnik, znacznie niżej notowany w rankingu, preferuje nawierzchnię ziemną. W obecnym sezonie ma na niej bilans 18-11, przy czym pięć zwycięstw odniósł już na paryskich kortach, ponieważ grał od początku kwalifikacji. W dwusetówkach łatwo pokonał Selę (463 ATP), Eliasa (159 ATP) i w finale kwalifikacji Nardiego (197 ATP). W pierwszej rundzie ograł 3-0 Mmoha (176 ATP), ale to wszystko nic. Oto, w drugiej rundzie wygrał niespodziewanie trzy do jednego z faworyzowanym Fritzem (14 ATP). Przegrał 3-6 pierwszego seta, ale kolejne, sądząc z wyników, wygrał zadziwiająco gładko. Nie ma powodów by sądzić, że jest zmęczony dłuższą niż rywal grą w turnieju, a na pewno nie na tyle, by poddać się bez walki. Typuję mecz z przynajmniej czterema setami.