Typ: HA (+1,5 seta) Bonzi

Kurs: 1.63

Partner: STS

unabomer

Witam, swój piątkowy typ proponuję z meczu półfinałowego turnieju ATP250 rozgrywanego na Majorce na nawierzchni trawiastej. Będzie to pojedynek Francuza Benjamina Bonziego z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem. Będzie to ich drugie spotkanie w przeciągu 10 dni, ponieważ ostatnio grali ze sobą w pierwszej rundzie turnieju w Halle. Wtedy lepszy był Grek, który wygrał w trzech setach (7:6, 1:6, 6:3). Kibice tenisa wiedzą, że nawierzchnia trawiasta nie jest dla Tsitsipasa ulubioną. Często miewa problemy z wygrywaniem meczów i w tym sezonie jest podobnie. W Stuttgarcie przegrał w ćwierćfinale z Andym Murray’em, a w Halle z Nickiem Kyrgiosem w drugiej rundzie. Na Majorce pokonał do tej pory Ilię Iwaszkę (w dwóch setach) i Marcosa Girona (w trzech setach). Bonzi w tym turnieju pokonał do tej pory trzech rywali: Alejandro Tabilo, Denisa Shapovalova i Daniela Altmaiera - nie stracił jeszcze seta. Na uwagę zasługuje fakt, że w meczu z Altmaierem nie dał rywalowi żadnej szansy na przełamanie. Na trawie jest groźny, ma stabilny serwis. Przewiduję, że w tym meczu obaj gracze będą pilnować swojego podania i nie zdziwię się jak zobaczymy chociaż jeden tie-break. Typuję tutaj, że Francuz wygra co najmniej jednego seta. Myślę, że będzie to dość wyrównany i zacięty mecz. Po cichu liczę na niespodziankę i zwycięstwo Bonziego.