Kurs: 1.5

Partner: STS

Elfix

19 x typer dnia, 53 x typer tygodnia, 13 x typer miesiąca

Pierwsza runda, czyli 1/32 tenisowego turnieju WTA 1000 w Toronto rozgrywanego na kortach twardych. W jednym z dzisiejszych spotkań zaplanowanym wstępnie na godzinę 18:30 zmierzą się Łotyszka Jelena Ostapenko i Ukrainka Anhelina Kalinina. Dość zdecydowaną faworytką tego starcia jest Łotyszka na zwycięstwo której kursy wynoszą obecnie z reguły nieco poniżej 1.50. Obydwie panie to 25-latki, ale znaczące sukcesy odnosiła do tej pory tylko Ostapenko. W tej chwili zajmuje ona 17-te miejsce w rankingu WTA, natomiast Kalinina klasyfikowana jest na 52-giej pozycji. W 2017-tym roku Ostapenko była nawet w pierwszej dziesiątce rankingu. Odniosła wtedy swój największy sukces wygrywając wielkoszlemowy French Open. W karierze ma też kilka sukcesów na kortach twardych, głównie w hali. W tym sezonie wygrała turniej na twardej nawierzchni w Dubaju, gdzie po drodze pokonała Igę Świątek. Dziś wychodzi oficjalnie na kort po miesięcznej przerwie. Ostatni raz grała w 1/8 finału Wimbledonu, gdzie przegrała z rewelacyjną Niemką Tatianą Marią. Kalinina zaś w karierze wygrała tylko kilka ITF-ów, w większości w ubiegłym roku na ziemi. Ona po Wimbledonie na korcie pojawiła się 2 razy. Na ziemi w hali w Budapeszcie po przegraniu pierwszego seta skreczowała w meczu z Czeszką Siniakovą, a w ubiegłym tygodniu w pierwszej rundzie w San Jose nie miała nic do powiedzenia z Amerykanką Gauff przegrywając 1:6 0:6. Aktualna forma Ostapenko jest wielką niewiadomą, ale jest ona tenisistką o klasę lepszą od swojej rywalki i uważam że dziś jednak wygra.