Kategoria: tenis

Typ: DW 2:0

Kurs: 1.58

klocus

Dzisiejszy mecz, który wpadł mi w oko, to starcie wracającego po miesiącu przerwy na korty w tourze, Novaka Djokovicia, który nie miał pozwolenia brać udziału w rywalizacji na kortach w USA, ze względu na brak szczepienia. Jednak z pewnością nie osiadł on na laurach i wrócił na korty w tym tygodniu, gdzie od razu przyszło mu się zmierzyć z dosyć dobrze wyglądającym ostatnio Gakhovem. Pokonał Rosjanina w dwóch setach, ale widać było, że potrzebuje chwili na wgranie się w rywalizację meczową oraz znalezienia odpowiedniego tempa spotkania. Novak jest na tyle doświadczonym zawodnikiem, że zazwyczaj dwa razy na to samo się nie nabiera. Pokazał to w każdym z dwóch kolejnych po Roland Garros meczach, w których panowie mierzyli się w tourze. Oba późniejsze pojedynki wygrał 2:0 w setach i dzisiaj liczę na podobny wynik, gdyż dalej nie jestem przekonany do tego, jak wygląda gra Musettiego. Stawiam, że w tym pojedynku wygra Serb, który nie straci seta! Warto wspomnieć, że w meczach bezpośrednich pomiędzy panami ani razu nie udało się Włochowi wygrać przeciwko Serbowi i nie udało mu się dodatkowo ugrać ani razu jednego seta. Nole jest świetny na mączce, a od Włocha nie wiadomo, czego się spodziewać. Gram w ten sposób.